Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Fitness i taniec

Treść

Nadejście wiosny, to dobra okazja, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną. Najwyższy już czas, aby zbudzić swoje ciało ze snu zimowego. Jak to zrobić? Impuls Studio w Wadowicach poleca dwie ścieżki działania: fitness i taniec.

Prowadzone przy ul. Fabrycznej w Wadowicach przez profesjonalnych instruktorów Impuls Studio Fitness i Taniec przygotowało bardzo atrakcyjne oferty dla szerokiej grupy odbiorców, bez względu na wiek i płeć. I co ważne, zajęcia prowadzone są w bardzo dobrych warunkach. Studio dysponuje dwiema profesjonalnie przygotowanymi salami z lustrami, są szatnie oraz zaplecze.
W zakresie zajęć fitness, Studio poleca szeroką gamę zajęć, począwszy od bardzo intensywnych zajęć takich jak CELLULIT KILLER, PŁASKI BRZUCH, czy też specjalność firmy AEROBIK - IMPULS FIT. W tym ostatnim połączono różne formy zajęć tak, aby uaktywnić wszystkie partie mięśni. Jest również AEROBIK ABC dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z aerobikiem. Godne polecenia są też zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP, które opierają się na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających i oddechowych. Ich istotą jest z jednej strony kształtowanie prawidłowej postawy ciała, a drugiej - profilaktyka, przed nękającymi tak wielu z nas, bólami kręgosłupa, karku, lędźwi czy bioder. Odprężająca muzyka sprawia, że trening będzie też chwilą relaksu po ciężkim dniu. W Impulsie nie zabrakło także ZUMBY, która w ostatnim czasie bije rekordy popularności. Natomiast podczas treningów STEP, z wykorzystaniem platform, nie tylko możemy kształtować pośladki, uda i łydki, ale także podniesiemy wydolność układu krążeniowo - oddechowego oraz pobudzamy rezerwy tłuszczowe do spalania. To świetna forma relaksu dla osób w każdym wieku. W grafiku zajęć znajdziemy również: fit ball, por de brass, aktywny senior i trening personalny. Ciekawą propozycję Studio stworzyło również dla kobiet z dziećmi, które mogą teraz swobodnie cieszyć się z aktywności na zajęciach FIT MAMA, a ich pociecha pod profesjonalną opieką bawi się lub ćwiczy w sali obok.
Impuls Studio ma także bardzo ciekawą ofertę w zakresie nauki tańca. Zajęcia LATINO SOLO stworzono specjalnie dla kobiet kochających taniec i ruch przy muzyce. Co ważne na zajęciach nie trzeba mieć partnera ponieważ tańczymy salsę, cza cze i sambę solo. Szkoła specjalizuje się również w tańcu towarzyskim.
- Specjalizujemy się w niekonwencjonalnym sposobie nauczania, odchodzimy od nauczania stopniami, które niepotrzebnie wydłużają proces nauki. W tańcu towarzyskim idziemy trochę taką nietypową drogą. Wybraliśmy to, co najbardziej przydaje się na parkiecie, a więc takie tańce jak: cza cza, rock and roll, walc angielski oraz disco fox(urozmaicona wersja popularnego „dwa na jeden”). Potem w ramach zainteresowania uczestników poszerzamy kurs o kolejne tańce. Mamy też dwa rodzaje salsy: salsę kubańską, a więc tańczoną w parach, oraz salsę solo (latino solo) - mówi właścicielka klubu, która skończyła Akademię Wychowania Fizycznego, a od lat pasjonuje się sportem, tańcem i fitness. W Impuls Studio prowadzone są także ekspresowe kursy tańca dla narzeczonych oraz lekcje indywidualne.
Ponadto na uwagę zasługują zajęcia taneczne dla dzieci - już od 3 roku życia - podczas których nasze pociechy wprowadzane są w arkany świata tanecznego, uczą się kroków tanecznych, wykorzystywana jest ich naturalna skłonność do zabawy. Udział w zajęciach tanecznych ”Rytmika dla smyka” ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Poprzez taniec i zabawę kształtuje się w dzieciach m.in.: poczucie rytmu, słuch muzyczny, spostrzegawczość, koordynacja, umiejętność pracy w grupie, pamięć słuchowa. Dla starszych dzieci Studio proponuje taniec z elementami baletu, zajęcia dla czirliderek oraz hip-hop.

Autor: red