Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Marcowe Wiadomości Powiatowe

Wiadomości Powiatowe 3/20212

Treść

Dostępny jest już marcowy Wiadomości Powiatowych,
a w nim obszerne relacje z najważniejszych wydarzeń naszego rejonu,
humor oraz krzyżówka z nagrodami!

Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
---
Opiniotwórczy miesięcznik Wiadomości Powiatowe dostępny jest w kioskach RUCH-u, placówkach Poczty oraz w sklepach spożywczych. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie możesz zdobyć tej gazety, poproś sprzedawcę, aby zamówił dla Ciebie poczytny miesięcznik Wiadomości Powiatowe.

W numerze m.in.:

Odpowiedzą za włamania na plebanie
Obrabowali plebanie w Tłuczani i Witanowicach, teraz odpowiedzą przed sądem. Trójce młodych wadowiczan grozi kara więzienia do 10 lat.

Referendum w rękach komisarza
W marcu Wojewódzki Komisarz Wyborczy podejmie decyzję, czy ogłosić referendum w Kalwarii. Do siedziby PKW trafiła właśnie wymagana przepisami liczba podpisów mieszkańców kalwaryjskiej gminy. - To akcja na polityczne zamówienie - mówią przeciwnicy referendum.

Falstart w aferze turystycznej
Oskarżona w aferze turystycznej nie stawiła się na rozprawę. Pokrzywdzeni, którzy licznie stawili się do Sądu, czuli rozgoryczenie. Kolejna rozprawa w marcu. Sędzia zapowiedziała, że rozpocznie proces nawet pod nieobecność oskarżonej, a jeśli ta nadal będzie unikać sali rozpraw, wyda wyrok zaocznie.

Pielęgniarka z Choczni fałszowała recepty
Zatrudniona ZZOZ Wadowice pielęgniarka odpowie za fałszowanie recept. Zarzuca się jej, że wypisywała recepty, podrabiała podpisy lekarzy i stemplowała je ich pieczątkami.

Prawo jazdy za łapówkę
Afera w jednym z wadowickich ośrodków szkolenia kierowców. Policja aresztowała właściciela jednej ze szkół jazdy w Wadowicach. Zarzuty mają postawione również dwie inne osoby, które zwolniono z aresztu za poręczeniem. Kilkuset osobom, które zdały egzamin za łapówkę, grozi utrata prawa jazdy.

Sprytna emerytka
Jedna z właścicielek Andrychowskiego sklepu zgłosiła fakt kradzieży mienia na jej szkodę tj. sukienki o wartości 185 zł. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Komisariatu Policji w Andrychowie dokonali zatrzymania kobiety, która wylegitymowała się legitymacją emerytki podając się za Zofię S.

Walczy z żywiołem i biurokracją
Właściciel posesji nad Choczenką od lat zmaga się z żywiołem, nawozi kamenie, umacnia brzeg, aby woda nie zabrała dorobku jego życia. Teraz musi zmagać się też z administracją. Urzędnicy z Zarządu Zlewni Soły i Skawy zarzucają mu, że narusza koryto rzeki.

Gang Olsena w Andrychowie
Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o osobach kręcących się w rejonie placówek handlowych przy ul. Beskidzkiej w Andrychowie. Na miejsce od razu zostały skierowane patrole policyjne, które ujawniły fakt włamania do dwóch sklepów.

Uwaga na oszustów!
Oszuści oferują wsparcie przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Wymuszenia w Gimnazjum w Brzeźnicy
To się w głowie nie mieści. Dwójka młodocianych bandytów wymusiła groźbami od swojego kolegi z Gimnazjum w Brzeźnicy w sumie blisko 6 tysięcy złotych!

Etno-trendy w gminie Andrychów
W Inwałdzie przeprowadzony został IV Ogólnopolski Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny „Etno-Trendy” 2012, zorganizowany przez Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie - Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach.

Misiowy Zakątek we Frydrychowicach
Jeszcze w marcu, a najpóźniej od kwietnia we Frydrychowicach rozpocznie działalność nowy żłobek „Misiowy Zakątek”. Rada Gminy w Wieprzu podjęła właśnie uchwałę o utworzeniu nowej placówki opiekuńczej. Gmina stara się też o nowe dotacje, dlatego rodzice mogą niewiele zapłacić za opiekę nad dziećmi, a może ona być nawet bezpłatna.

Unijny przetarg na Pawilon E
Klamka zapadła. Starosta ogłosił przetarg na budowę Pawilonu E. Zamówienie opiewa na pięciokondygnacyjny budynek w stanie surowym, budowany metodą tradycyjną. Kto rozbuduje nam szpital, okaże się 4 kwietnia.

HALA SPORTOWA przy ZS Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
Planowana hala sportowa zlokalizowana będzie przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, połączona przewiązką z istniejącym budynkiem szkolnym, usytuowanym przy ul. Broniewskiego.

Porta Santa w Wadowicach
Jedyna na świecie replika Drzwi Świętych z Bazyliki św. Piotra w Rzymie, wykonana przez włoskich medalierów, trafiła do modernizowanego budynku Domu Rodzinnego Jana Pawła II. To pierwszy
eksponat wystawy, która w przyszłym roku zostanie udostępniona zwiedzającym.

Od narodzin po beatyfikację
Będąc w Wadowicach Jarosław Kłaput, projektant nowej wystawy w Domu Rodzinnym Jana Pawła II przekazał redakcji Wiadomości Powiatowych barwny opis koncepcji wystawy, która powstanie w rozbudowanym muzeum papieskim w Wadowicach. Warto zagłębić się w tę opowieść i w to, co autor wystawy chciał przekazać przyszłym zwiedzającym nowe muzeum.

Honorowy Wadowiczanin
Rada Miejska w Wadowicach nadała tytuł Honorowego Obywatela Wadowic Eugeniuszowi Mrozowi, koledze z ławy szkolnej Karola Wojtyły. W ten sposób wadowicki samorząd docenił jego zasługi i olbrzymi wkład w promocję papieskiego miasta.

Wokół Zbiornika czyli stare problemy i nowe możliwości
W ośrodku konferencyjnym „Caritas” w Zakrzowie odbyło się spotkanie Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW) z przedstawicielami samorządów trzech gmin: Stryszowa, Mucharza i Zembrzyc, na którym przedstawiono nowe zasady finansowania zadań w zakresie ochrony środowiska ze środków Funduszu w postaci pożyczek lub dotacji.

Przedszkole zamiast szkoły
W Wyźrale zamiast dotychczasowej szkoły powstanie przedszkole. Rada Gminy w Brzeźnicy zamierza zlikwidować tamtejszą filię Szkoły Podstawowej i utworzyć Punkt Przedszkolny.

Chcemy dać ludziom do myślenia
Wywiad z Filipem Kaczyńskim, perkusistą zespołu Arymathea, który na początku roku 2012 zadebiutował płytą „Deoreanimacja”.

Stan zagrożenia w powiecie
Pożary i inne zdarzenia
Orkiestra Dęta w Łękawicy
Strażacy podsumowali rok
Takiego koncertu dawno nie było...
ROCZYNY: Urodziny na 102
105. urodziny w Przytkowicach
Dzień Seniora w Bachowicach


Autor: red.