Pawilon będzie większy?
Treść
Nowy pomysł na budowę szpitala
Na placu budowy nowego gmachu wadowickiego szpitala w ostatnich dniach wyjątkowo często gośćmi są panowie i panie w białych koszulach i marynarkach. W czwartek budowę oglądała kolejna grupa samorządowców, tym razem radnych z komisji zdrowia Rady Powiatu. Sprawdzali, dlaczego prace budowlane zostały wstrzymane, ale zaskoczyli także wszystkich nowym pomysłem na budowę szpitala.
Po czwartkowej wizycie stanowisko samorządowców w sprawie wstrzymania budowy obiektu nie uległo zmianie. - Zapoznaliśmy się z argumentami obu stron. Starosta Józef Kozioł miał rację, podejmując decyzję o wstrzymaniu budowy ścian nowego pawilonu. Firma zmieniła bowiem technologię budowy ścian, nie mając na to zgody inwestora, czyli samorządu powiatowego - mówił Stanisław Kotarba, szef komisji zdrowia.
Do czwartku firma ma czas na złożenie wyjaśnień w tej sprawie i przekonanie władz powiatowych, że zaproponowana przez nią technologia stawiania ścian jest dobra. Pod koniec tygodnia władze powiatowe podejmą decyzję, według której wersji kontynuować budowę - tej proponowanej przez Mitex czy tej ujętej w projekcie budowy.
Jednocześnie komisja przedstawiła swój pomysł - by od razu wybudować trzy kondygnacje szpitala, a nie dwie, jak obecnie się planuje. Zdaniem Stanisława Kotarby, jest to możliwe, a wręcz wskazane. - Obecnie planuje się wybudować dwie kondygnacje i przykryć je dachem. Gdybyśmy chcieli później rozbudować pawilon, a takie są plany, należałoby zerwać dach. Uważamy, że szkoda marnować pieniędzy na taką operację. Lepiej od razu wybudować trzy kondygnacje, nawet gdyby tej ostatniej nie udało się od razu doposażyć w sprzęt - tłumaczy szef komisji zdrowia, który zaznacza, że szpital - według obecnego projektu budowy - można rozbudować, choć przedstawiciele Mitexu uważają, że nie.
Komisja złoży w najbliższym czasie wniosek do powiatowych władz, by już w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyć większe pieniądze na budowę dodatkowej kondygnacji nowego pawilonu szpitala.
(GM)
Autor: Dziennik Polski