Policyjny priorytet
Treść
Sprawcy dewastacji cmentarza nadal poszukiwani
Policjanci z Wadowic nadal poszukują sprawców dewastacji na wadowickim cmentarzu parafialnym. W środę w nocy wandale uszkodzili 85 grobów.
Straty, wyrządzone przez wandali, nie są jeszcze dokładnie znane. - Już rozmawiałem z kamieniarzem. Powiedział mi, że wymiana połamanej płyty będzie kosztować ok. 800 zł. Ci, co to zrobili, powinni ponieść karę - pan Stanisław z os. Kopernika nie krył wczoraj zdenerwowania. Podobny problem ma ponad 80 właścicieli uszkodzonych grobów.
Od środy parafia św. Piotra Apostoła informuje rodziny o uszkodzeniach pomników. W najbliższą niedzielę o godz. 15 na cmentarzu odprawiona zostanie specjalna msza w intencji zmarłych.
Tymczasem policjanci ciągle poszukują sprawców dewastacji. W środę na cmentarzu zabezpieczyli ślady, które będą dowodem w sprawie. - Ta sprawa jest w tej chwili dla nas priorytetem. Podjęliśmy pewne czynności. Na razie o szczegółach nie chciałbym mówić. Prosimy również wszystkich mieszkańców, którzy wiedzą, kim są sprawcy, o kontakt. Gwarantujemy, oczywiście, anonimowość - mówił wczoraj Tomasz Dudek, szef Referatu Kryminalnego w wadowickiej policji.
Niewykluczone, że sprawcy pochodzą z pobliskich osiedli mieszkaniowych.
(GM)
Autor: Dziennik Polski