Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Praca dla wysokich

Treść

Przyjęcia w wadowickiej policji

Od 1 września wadowicka komenda powiatowa policji będzie przyjmować podania od osób starających się o pracę w policji. Od złożenia dokumentów na biurku komendanta do ubrania niebieskiego munduru i rozpoczęcia służby jest jednak daleka droga.
Ten rok jest wyjątkowy dla policji w powiecie wadowickim. W ostatnich latach prawie w ogóle nie przyjmowano do pracy nowych funkcjonariuszy, z komendą pożegnało się natomiast kilkunastu policjantów. Tymczasem w tym roku nie tylko nie ma zwolnień, a pracę podjęło już 5 nowych policjantów i zapowiadane są dalsze przyjęcia. - Na razie nie wiemy ile z komendy wojewódzkiej otrzymamy etatów, ale podania zainteresowani mogą składać od 1 września - mówi mł. asp. Agnieszka Kłobuch z zespołu kadr i szkolenia wadowickiej policji.

Na pewno nie wszyscy starający się o pracę w policji ją otrzymają. Selekcja zaczyna się już przy okazji składania podań. Odrzucane będą dokumenty wszystkich osób, mających wzrost poniżej 180 cm. Poza tym, by zostać policjantem nie wystarczy niekaralność kandydata. "Czyste kartoteki" powinni mieć także wszyscy członkowie najbliższej rodziny kandydata. Preferowane będą osoby z wykształceniem co najmniej średnim oraz posiadające wysoką sprawność fizyczną. Ta ostatnia "wyjdzie" podczas testu sprawnościowego. Po nim kandydata czeka jeszcze test psychologiczny i wizyta przed komisją lekarską.

Komu uda się pokonać z pozytywnym wynikiem wszystkie te przeszkody, pod koniec listopada będzie mógł założyć mundur policyjny. - Przyjęta forma rekrutacji do pracy w policji sprawia, że dostają się rzeczywiście najlepsi. Naprawdę sztuką jest zaliczyć wszystko. Podczas jednego z naborów w minionych latach przeszły tylko 3 osoby z 20-osobowej grupy kandydatów - dodaje asp. Agnieszka Kłobuch.

(GM)


Policyjny test sprawnościowy
- podciąganie na drążku - minimum 4 pełne podciągnięcia

- siady proste z leżenia tyłem bez podpory nóg (minimum 17 w ciągu 30 sekund)

- rzut do przodu znad głowy piłką lekarską - o ciężarze 3 kg dla mężczyzn - minimum 7 metrów mężczyźni i 5 m kobiety.

- bieg zręcznościowy do drążka oddalonego o 10 metrów z przewrotem na materacu ustawionym w połowie drogi, a następnie powrót na czworakach tyłem z przewrotem tyłem na materacu

- ćwiczenie polegające na wykonaniu jak największej liczby wejść na ławeczkę o wysokości 30 cm w czasie 3 minut.

Dziennik Polski

Autor: LZ

Tagi: policja praca