polski   Polska  małopolskie   Moje Podwórko   |  Poczta 
  Portal / Kultura / Literatura / Ojciec Leon / Moje Miasto Wadowice Czwartek - 28 stycznia 2021 Agnieszki, Kariny, Lesława     "Czas nie jest klepsydrą, która przesypuje piasek, lecz żniwiarzem, który wiąże snop" - Antoine de Saint Exupery  
Szukaj     Szukaj wg branz Dodaj wpis
Powiększ +

Moje Miasto Wadowice
 

„Moje Miasto Wadowice”Od czasu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Wadowicach ukazało się wiele książek poświeconych naszemu wspaniałemu Rodakowi. Omawiały one dzieciństwo i młodość przyszłego papieża. Prowadziły po ścieżkach Wadowic i okolic. O tej dostojnej osobie pisali m. innymi wadowiczanie: Gustaw Studnicki, Roman Gajczak, Zbigniew Jurczak

Ostatnio na rynku księgarskim pojawiła się sympatyczna i wzruszająca pozycja „Moje Miasto Wadowice” opracowana przez Janusza Jędrygasa ( przewodnika, szefa wadowickiego PTTK, wielkiego miłośnika wszystkiego co wadowickie i beskidzkie). Uwagę przykuwa już szata graficzna. Piękne, ciepłe rysunki wykonane przez Panią Jolantę Górczyńską to wielki atut tej książeczki. A i treść odnoszona do historii Wadowic, a wywołana cytatami z wypowiedzi Jana Pawła II w czasie Jego kolejnych wizyt w Wadowicach sprawiają, że książkę tę czyta się jednym tchem.

Nie bez znaczenia jest też fakt, iż pozycję tę wydrukowała uznana od wielu lat na rynku polskim, firma wydawnicza „Grafikon”.

Jednym słowem książeczkę  „Moje Miasto Wadowice” trzeba koniecznie przeczytać i mieć ją w domu. Książkę wydano przy współpracy Urzędu Miasta Wadowice oraz dzięki pomocy ZPC SKAWA.

                                                                                            M. Marnicki

„Moje Miasto Wadowice

Opracowanie: Janusz Jędrygas

Grafiki: Jolanta Górczyńska

Skład i druk: Grafikon

Wydawnictwo: VOYAGE

© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA