polski   Polska  małopolskie   Moje Podwórko   |  Poczta 
  Portal / Kultura / CZTERY PORY ROKU Środa - 17 sierpnia 2022 Anity, Elizy, Mirona     "Doniosłość teraĄniejszości rzadko jest natychmiast rozpoznana; następuje to dopiero o wiele póĄniej." Arthur Schopenhauer  
Szukaj     Szukaj wg branz Dodaj wpis
Powiększ +

CZTERY PORY ROKU
 

Gdyby Vivaldi się nie pośpieszył ze swoimi „Czterema porami roku”, to na pewno pierwszym z tym samym tematem, byłby dr Ryszard Kozik z Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Mała różnica tkwi w szczególe. Vivaldi swoje pory roku przedstawił na  partyturze, a Ryszard Kozik na fotografii.

Piękne zdjęcia przyrody, której często gołym okiem,  ze względu na swoją ulotność, nie jest w stanie dojrzeć żaden człowiek .

Dedektywistyczna wręcz pasja śledzenia przyrody. Narodziny, rozwój, życie i nieuchronna śmierć . Cykl któremu jesteśmy podporządkowani. Różnica, to tylko czas trwania tego cyklu. Kilka godzin, dni, tygodni, lat. Tylko kto jest szczęśliwszy?

 

Wystawę fotograficzną:  „Przyroda w czterech porach roku”, można oglądać w nietypowym dla wystaw miejscu, a mianowicie w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach na osiedlu M. Kopernika.

Ze względu na specyfikę miejsca, zwiedzanie trzeba uzgodnić telefonicznie  ( 0 33 ) 823 24 80.

Wystawa godna odwiedzenia.

 

ZAPRASZAMY !
Ryszard Kozik - autor
Dyrektor ZSP nr2 Zofia Kaczyńska

 

M. Marnicki

© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA